Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spartan FoRuM

Всеки е добре дошъл ! :)


 
ИндексИндекс  Регистрирайте сеРегистрирайте се  The New ShitThe New Shit  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  ВходВход  

 

 Студент стана милионер от пиксели

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Студент стана милионер от пиксели Empty
ПисанеЗаглавие: Студент стана милионер от пиксели   Студент стана милионер от пиксели Icon_minitimeЧет Сеп 13 2007, 16:09

Само 20 минути трябвали на младежа, за да избистри идеята си

Алекс Тю стартирал своята Интернет страница „Милион долара”, за да си помогне при плащането на таксите в университета. Сайтът продава пиксели като място за реклама.

Един пиксел – един долар. Минималната площ за рекламиране е квадрат 10 х 10 пиксела за 100 долара. На тази площ се разполага логото на купувача. Щракането върху рекламната площ активира неговия сайт.

Алекс е инвестирал 50 лири за регистриране на сайта си, като преди това е инвестирал 20 минути от времето си, за да стигне до идеята. Първите 1000 долара идват от роднини и приятели, разказва той пред BBC. Парите от следващите продажби отишли за съобщения в пресата, с което било привлечено вниманието на медиите.

И оттук тръгнала лавината. Най-големият удар бил, когато за един ден страницата регистрирала 863 000 уникални потребители. Всички пиксели вече са продадени, но все още има по 7000 заявки на ден.

Какво направи Алекс, когато през януари продаде и последния пиксел? Напусна университета в Нотингам и се премести да живее в Лондон. Сигурно не е трудно да вземеш такова решение с 1 милион долара в банковата си сметка и куп нови идеи в главата си.

Една от тях, Pixelotto, ще бъде реализирана съвсем скоро. Тя ще направи милионер някой късметлия сърфист в уеб. Алекс отново ще продава един милион пиксели за рекламно място, но този път пикселът ще струва 2 долара.

Алекс ще прибере за себе си един милион долара, а другият милион ще се паднат на някой щастлив посетител на сайта му. Изборът на късметлията ще стане чрез лотария един месец след продажбата на последния пиксел.

Предприемчивият студент смята, че бизнесът му с пиксели има бъдеще. Едва ли има човек, който да не иска да спечели 1 млн. долара, така че защо да не прави това отново и отново...

http://technews.bg/info.php?id=1726
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
Ick1
Войник спартанец
Войник спартанец
Ick1


Male
Брой мнения : 1059
Age : 30
Местожителство : Haskovo
Казано на кратко : Гледам си старите постове-Жив да не бях, жив съм ...
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 151
Registration date : 13.09.2007

Студент стана милионер от пиксели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Студент стана милионер от пиксели   Студент стана милионер от пиксели Icon_minitimeЧет Сеп 13 2007, 21:55

брао на тфа момче
Върнете се в началото Go down
http://free.torrent.bg
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Студент стана милионер от пиксели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Студент стана милионер от пиксели   Студент стана милионер от пиксели Icon_minitimeСъб Окт 06 2007, 00:40

crazy-449 написа:
брао на тфа момче
Дааа определено трябва да последвам неговият пример. Razz Razz Razz
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
Sponsored content





Студент стана милионер от пиксели Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Студент стана милионер от пиксели   Студент стана милионер от пиксели Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Студент стана милионер от пиксели
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Spartan FoRuM :: Машини :: Интернет-
Идете на: