Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spartan FoRuM

Всеки е добре дошъл ! :)


 
ИндексИндекс  Регистрирайте сеРегистрирайте се  The New ShitThe New Shit  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  ВходВход  

 

 Цигарите и спорта

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Цигарите и спорта Empty
ПисанеЗаглавие: Цигарите и спорта   Цигарите и спорта Icon_minitimeЧет Сеп 13 2007, 15:50

Тютюнопушенето е един от най-вредните навици които може да има човек. Всеки орган от човешкото тяло се уврежда от множеството вредни съставки, съдържащи се в тютюна.

Болшинството от смъртните случай причинени от тютюнопушене са сред хора които пушат активно, въпреки това има и много хора, които вдишват цигарения дим като пасивни пушачи просто защото се намират в компанията на пушачи.

В цигареният дим има около 4000 химикала и поне 40 канцерогенни вещества. Никотина – наркотика към който се пристрастяваме когато пушим води до внезапно повишаване на кръвното и сърдечната честота.

Безспорен е факта, че цигарите вредят на организма, но как се отразява това на спортуващият индивид?

По време на тренировка тялото има нужда от кислород повече от всякога именно тогава се усеща отрицателният ефект, който оказват цигарите върху дихателната система и белия дроб. Намаленият капацитет на белите дробове не позволява достатъчно количество кислород да достигне до кръвта.
Влияние на цигарите върху тренировката:

* Пушенето води до необратими промени като уврежда дихателната система. Това се изразява в неспособност да тренирате дълго или да правите качествени тренировки. Пушенето затруднява фунцкията на белия дроб и по този начин буквално оставате без въздух. Когато кислорода, който достига до кръвта е намален - физическата сила и издръжливост значително намаляват.
* Пулсовата честота на пушач е средно с 30% по-висока от тази на непушач. Това се дължи на стимулиращият ефект на никотина. Високият пулс е съпроводен с високо кръвно налягане, което пък от своя страна води до намален кръвен поток през кръвоносните съдове и по този начин производителноста на тялото е занижена.
* При пушачите се наблюдава над двойно по-голяма вероятност за образуване на храчки, които значително затрудняват дихателните процеси. Това се дължи на факта, че пушенето предизвиква хронично подуване на мембраните, които които образуват храчките.
* Въглеродният монооксид в тютюма има по-голям афинитет към хемоглобина отколкото кислорора. Получава се, че пушенето насърчава натрупването на въглероден монооксид за сметка на кислород, а занижените нива на кислород водят до ниска производителност на тялото.
* Катрана в тютюна покрива белите дробове и по този начин пречи на абсорбцията на кислород в кръвният поток.
* Катрана също влияе на пречистващата функция на белите дробове , по този начин повече вредни вещества „остават” в бронхите и дробовете. Резултата е усилено отделяне на храчки и кашлица.
* Пристрастяване. Наличието на никотин в тютюна води до пристрастяване към цигарите.
* Тютюнопушенето значително увеличава риска от рак на белите дробове и други органи.
* При тютюнопушене по време на бременност има по-голяма вероятност бебето да не е в пълно здраве или да се роди с по-ниско от нормалното тегло.
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
Ick1
Войник спартанец
Войник спартанец
Ick1


Male
Брой мнения : 1059
Age : 30
Местожителство : Haskovo
Казано на кратко : Гледам си старите постове-Жив да не бях, жив съм ...
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 151
Registration date : 13.09.2007

Цигарите и спорта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цигарите и спорта   Цигарите и спорта Icon_minitimeЧет Сеп 13 2007, 21:17

ПРОТИВ ПУШЕНЕТО Mad Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
http://free.torrent.bg
FrEaKy_GiRL
Никъв го/я няма
Никъв го/я няма
FrEaKy_GiRL


Female
Брой мнения : 26
Age : 31
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 0
Registration date : 21.11.2007

Цигарите и спорта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цигарите и спорта   Цигарите и спорта Icon_minitimeПет Дек 07 2007, 18:53

crazy-449 написа:
ПРОТИВ ПУШЕНЕТО Mad Evil or Very Mad

напълно те подкрепям Ръкостискане
Върнете се в началото Go down
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Цигарите и спорта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цигарите и спорта   Цигарите и спорта Icon_minitimeПет Дек 07 2007, 22:10

FrEaKy_GiRL написа:
crazy-449 написа:
ПРОТИВ ПУШЕНЕТО Mad Evil or Very Mad

напълно те подкрепям Ръкостискане
Айди и аз да ви подкрепя ! Зубар
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
Ick1
Войник спартанец
Войник спартанец
Ick1


Male
Брой мнения : 1059
Age : 30
Местожителство : Haskovo
Казано на кратко : Гледам си старите постове-Жив да не бях, жив съм ...
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 151
Registration date : 13.09.2007

Цигарите и спорта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цигарите и спорта   Цигарите и спорта Icon_minitimeСъб Яну 05 2008, 23:36

crazy-449 написа:
ПРОТИВ ПУШЕНЕТО Mad Evil or Very Mad
след кат го написах почнах да пуша ама ся сам строго срещу тях Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
http://free.torrent.bg
Репортерчето VIP_TeDo
Войник спартанец
Войник спартанец
Репортерчето VIP_TeDo


Male
Брой мнения : 2174
Age : 32
Местожителство : В редкацията на HASKOVO-BG.NET и HASKOVO24.BG!
Казано на кратко : ... човек, без който светът неможе ...
Р-Е-С-П-Е-К-Т : -1
Точки : -1
Registration date : 23.02.2008

Цигарите и спорта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цигарите и спорта   Цигарите и спорта Icon_minitimeСъб Фев 23 2008, 21:13

Преди години пуших, но ги спрях - извендъж. Никва полза нямам от цигарите. И не съжелявам, че ги спрях. От раз Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.teodortodorov.blog.bg
Sponsored content





Цигарите и спорта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цигарите и спорта   Цигарите и спорта Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Цигарите и спорта
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Spartan FoRuM :: Здравословни факти за вас и вашето тяло :: Спорт-
Идете на: