Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spartan FoRuM

Всеки е добре дошъл ! :)


 
ИндексИндекс  Регистрирайте сеРегистрирайте се  The New ShitThe New Shit  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  ВходВход  

 

 Космически взрив на 7,5 млрд. години видян с просто око

Go down 
АвторСъобщение
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Космически взрив на 7,5 млрд. години видян с просто око Empty
ПисанеЗаглавие: Космически взрив на 7,5 млрд. години видян с просто око   Космически взрив на 7,5 млрд. години видян с просто око Icon_minitimeНед Мар 30 2008, 14:30

Космически взрив на 7,5 млрд. години видян с просто око

НАСА засече най-ярката космическа експлозия досега - мащабен взрив на енергия на 7,5 млн. светлинни години от нас

21.03.2008


НАСА засече най-ярката космическа експлозия досега - мащабен взрив на енергия на 7,5 млрд. светлинни години от нас, който може да се види с невъоръжено око от Земята.

Експлозията, наблюдавана от сателит на НАСА, е от гама-лъчи и е по-стара от планетата ни. Тя счупи рекорда за най-отдалечен видян обект без оптически приспособления.
Взривовете на гама-лъчи са сред най-унищожителните феномени във вселената. НАСА ги описва като най-мощните експлозии след Големия взрив. Сателитът е открил експлозията в сряда.
Според НАСА експлозията е станала преди 7,5 млрд. години, преди формирането на Земята и на далечина над половината от видимата вселена.
Взривовете на гама-лъчи стават, когато огромни звезди използват цялото си гориво и ядрото им експлоадира, формирайки черни дупки или неутронни звезди, които излъчват потоци от гама-лъчи.
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
 
Космически взрив на 7,5 млрд. години видян с просто око
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Spartan FoRuM :: Интереси, хобита и свободно време :: Свят-
Идете на: