Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spartan FoRuM

Всеки е добре дошъл ! :)


 
ИндексИндекс  Регистрирайте сеРегистрирайте се  The New ShitThe New Shit  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  ВходВход  

 

 Shaman King

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Shaman King Empty
ПисанеЗаглавие: Shaman King   Shaman King Icon_minitimeСря Ное 28 2007, 17:25

„Кралят на шаманите“ (на английски: Shaman King) е японски анимационен сериал. Излиза през 2001 година до 2002 год. в 64 епизода. Има и американски вариант, който се излъчва в България. Разликите са главно в имената на героите.


Сюжет

Шаман е човек, който може да вижда и разговаря с духове, а също така може и да ги управлява. В анимацията се разказва за голям турнир, чийто победител става крал на шаманите. Но за да спечели трябва да е най-силният и най-умният от всички. В тази надпревара участниците се бият помежду си, използвайки духове. Всеки един състезател има свой дух-пазител. Състезанието се провежда в Япония, като участват шамани от цял свят.

Герой

Йо Асакура - Той е главният герой във филма. Мързеливо 13-годишно момче, което е спокойно и в много екстремни ситуации. Иска да живее лек живот и вярва, че ако стане кралят на шаманите, ще успее да сбъдне мечтата си. Неговата приятелка Анна го тренира жестоко, за да го подготви за състезанието. Духът-пазител на Йо е Амидамару, самурай, живял преди 600 години. Най-добрият приятел на Йо е Морти (Манта в японския вариант). Йо има къса, кафява коса и кафяви очи. Обича да слуша музика и носи слушалки на главата си. Роден е на 12 май, зодия телец.

Зийк Асакура - В японския вариант се казва Хао Асакура. Той е брат-близнак на Йо. Има способност да се преражда, като помни всички свои животи, усилва силата си от предишния и я увеличава в настоящия живот. Сегашното е второто му прераждане. Зийк е зъл и се опитва да стане крал на шаманите, за да може да унищожи всички нешамани. В началото на първия си живот той е харесвал всички, но по-нататък е видял лошата страна на хората и ги е намразил. Роден е на 12 май, зодия телец. Неговият дух-пазител е Огненият дух. Зик има последователи, поради факта, че е лоялен към тях. Истинските му години са около 1 000.

Анна Киояма - Тя е приятелката на Йо и го подготвя за състезанието. На пръв поглед е строга и коравосърдечна, но тя наистина харесва Йо. Крие чувстава си зад маската на безстрашно и нечувсвтително момиче. Има огърлица от 1 080 мъниста, благодарение на която тя осъществява контакт с духове. Анна е дух медиум, който може да призовава духове, но не и да има дух-пазител, затова не участва в турнира за крал на шаманите. Смята се, че тя е оригиналната майка на Зик отпреди 1 000 години. Още се казва, че Зийк я харесва, но когато той ѝ го казва, тя го удря. Родена е на 22 септември, зодия Дева.

Морти - Най-добрият приятел на Йо. Морти е интелигентно момче. Той е много нисък. Името му в японския вариант е Манта Оямада. Той не е шаман, но може да вижда духове. Лесно изпада в паника. Роден е на 5 септември, също зодия Дева.

Лен Тао - произхожда от старинната китайска фамилия Тао. Името му в японското аниме е Рен Тао. Той е сериозно, логически мислещо и лесно ядосващо се 15-годишно момче. Лен обожава мляко, фитнес и числото 3. Запазената му марка е неговата прическа, която има остро рогче, което се уголемява, когато Лен се ядоса. Преди да се запознае с Йо, Лен мрази хората и има проблеми с нервите. Но след като двете момчета се запознават, Лен вижда, че може да съществува истинско приятелство и опитва да изкорени омразата в себе си. Неговият дух-пазител е Басон - 500 годишен китайски генерал. Роден е на 1 януари, зодия Козирог.

Трей - той идва от северната част на остров Хокайдо. В японския филм се казва Хорокеу Усуи (или Хоро Хоро). Трей лесно се провокира и бързо може да се ядоса или пък обратното - да се развесели. Неговият дух пазител е Кори. Сестрата на Трей, Пилика, го тренира здраво, точно както Анна тренира Йо. Той е на 13 години. На японски името му звучи смешно и затова търпи много подигравки.Pоден на 27 ноември (не съм сигурна за точната дата, но като я разбера със сигурност, ще я напиша), зодия Стрелец

Aмидамару - Тои е духа пазител на Йо, живял преди 600 години, бил е убит, заради едно корумпирано правителство. Амидамару е най- добрия приятел на Мосуке. Роден е на 6 януари, зодия Козирог. Възрастта му е 26 години, преди да бъде убит.

Басон - той е духа пазител на Лен, единственото, което се знае за него е, че в миналото е бил важен пазител на фамилията Тао. Басон се държи много уважително и подчинително към Лен.

Огнения Дух- е един от петте натурални елемента, и една наистина могъща същина. Преди 500 години е бил покорен от Зик, и оттогава му служи вярно. Възроден е от Мекихиза Асакура (родния баща на Зик и Йо), още отакто са опитали да убият Зик, когато е бил малко бебе. От този момент Зик нарича Огнения Дух- ФиФи Чан

Ли Бай Лонг - Бил е актьор специалист вьв бойните искуства, бил е известен с това че в неговите филми са използвани специални ефекти вьв сцените, но починал при много странни причини..... Бил е етакуван от династията Тао, за да бъде даден на Джун Тао да се упражнява за Доуши.

Джун Тао - Тя е по голямата сестра на Лен, тя е доуши- човек които може да контролира зомбита, благодарение на едни специални листове наречени Приестс. Неиния дух пазител е Ли Паи Лонг. Джун е на 19 години, родена е на 10 октомври, зодия Везни.

Лаизьрг Диесел - Идва от Англия, родителите му са били убити от Зик, поради отказ да се присьединят кьм неговата група. Затова Лаизьрг по принуда става Шаман. За да отмъсти за родителите си, тои се присьединява кам Групата на Екс Лаус. Неговия дух пазител е малката цветна фея- Морфин

Морфин - Духа пазител на Лаизьрг. Тя е горски дух вьв формата на фея. Когато Лаизьрг атакува сьс своя кристал- Морфин влиза в него за да го управлява. Единствения начин да бъде спряна е да бъде затворена в клетката преди Лайзьрг да я освободи с неговите радиални умения. Не може да говори, но се притенява много за него.

Джоко - В японската версия се казва Чоколове. Тои е човек който много се шегува, и иска да спечели турнира, защото иска да разнесе *Вятьрьт на Смеха* из света. Мечтата му е да стане наи добрия комик в света, но за сега само Пилика и Тмра се смеят на вицовете му. Присъединява се кьм групата на Йо, но когато разбират че в група трябва да са по трима, отива в група с Лен и Трей. Неговия дух пазител е Мик.

Пилика Рейсър-тя е по-малката сестра на Трей,и също като него е от расата на Айну.Пътува с брат си из Япония, искайки също като него да спасят всички растения където малките минутианци могат да живеят.В началото Пилика мрази Йо и приятелите му, защото ги приема като съперници, но след като ги опознава става приятелка с тях.Може да прилича на симпатична и малка, и да е единствената, която се смее на вицовете на Джоко, но всъщтност тя може да бъде строга и да подлага Трей на силни тренировки.Родена е на 9 февруари,зодия Водолей.


Фауст VIII-той е шаман-некроман.Роден е в Германия.Още от малък познава Илайза,която е в болницата на баща му поради трудно излечима болест.С течение на времето Фауст открива начин да спаси Илайза,и след това двамата се омъжват.Един ден,обаче,Фауст е извън града и щом се връща заварва Илайза мъртва.Той иска да стане крал на шаманите,за да съживи съпругата си.


Снимки от анимето :
Shaman King 13830360
Shaman King Shaman_king_007
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
Ick1
Войник спартанец
Войник спартанец
Ick1


Male
Брой мнения : 1059
Age : 30
Местожителство : Haskovo
Казано на кратко : Гледам си старите постове-Жив да не бях, жив съм ...
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 151
Registration date : 13.09.2007

Shaman King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Shaman King Icon_minitimeНед Яну 06 2008, 12:44

рулзззз мн яко филмче
Върнете се в началото Go down
http://free.torrent.bg
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Shaman King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Shaman King Icon_minitimeНед Яну 06 2008, 17:58

Мен пък преди ме кефеше
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
Ick1
Войник спартанец
Войник спартанец
Ick1


Male
Брой мнения : 1059
Age : 30
Местожителство : Haskovo
Казано на кратко : Гледам си старите постове-Жив да не бях, жив съм ...
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 151
Registration date : 13.09.2007

Shaman King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Shaman King Icon_minitimeНед Яну 06 2008, 18:00

JACK2100 написа:
Мен пък преди ме кефеше
и мене преди да неси помислите че и ся го гледам
Върнете се в началото Go down
http://free.torrent.bg
nosferatu
Никъв го/я няма
Никъв го/я няма
nosferatu


Брой мнения : 3
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 0
Registration date : 30.09.2008

Shaman King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Shaman King Icon_minitimeЧет Окт 02 2008, 18:28

лен тао мноо ма кефи
Върнете се в началото Go down
РаЛиЧкА
Капитан
Капитан
РаЛиЧкА


Female
Брой мнения : 6305
Age : 32
Местожителство : на Луната..!
Казано на кратко : "... и го заля закъснялото прозрение, че животът е по-безкраен от смъртта."
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 1
Точки : 2649
Registration date : 15.09.2007

Shaman King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Shaman King Icon_minitimeЧет Окт 02 2008, 18:49

T'ва филмче е супер яко!И песента и тя е мн готина!

http://vbox7.com/play:0f403273
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Shaman King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Shaman King Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Shaman King
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Spartan FoRuM :: Интереси, хобита и свободно време :: Аниме & Манга-
Идете на: