Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spartan FoRuM

Всеки е добре дошъл ! :)


 
ИндексИндекс  Регистрирайте сеРегистрирайте се  The New ShitThe New Shit  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  ВходВход  

 

 Недостигът на витамини повишава риска от диабета

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Недостигът на витамини повишава риска от диабета Empty
ПисанеЗаглавие: Недостигът на витамини повишава риска от диабета   Недостигът на витамини повишава риска от диабета Icon_minitimeСъб Окт 13 2007, 15:23

Недостигът на витамини повишава риска от диабета

Недостигът на витамини повишава риска от диабета 2953

2 октомври 2007

Диабетът е състояние, което обикновено се характеризира с повишаване на нивото на захар (глюкоза) в кръвта. Единият от проблемите се състои в това, че глюкозата може да взаимодейства чрез биохимичен процес (гликация) с тъканите в организма, а това може да увреди тъканите и да доведе до усложнения.

Именно гликацията е главната причина за проблемите, свързани с диабета, включително за увреждането на нерви, загубата на зрение или заболявания на сърцето.

Ново изследване, проведено от изследователи от университета “Есекс” в Колчестър, Великобритания показва, че съществува и друг потенциален механизъм, който предизвиква усложнения при диабет. Резултатите, публикувани в списание Diabetes показват, че за болните от диабет е много характерен недостиг на витамин В1 (тиамин). При болните от диабет от първи и втори тип нивата на витамин В1 в кръвта се намаляват с 3/4.

Ниското ниво на витамин В1 се обяснява с увеличаване на загубата му през бъбреците. Недостигът предизвиква влошаване на апетита, лесна умора, мускулни болки, парализа на ръка или крак, трудности при ходене, сърдечна недостатъчност. Много от тези проблеми са добре известни усложнения при диабет.

В следващите си изследвания учените планират да изяснят дали тези симптоми могат да се подобрят или изчезнат с допълнителния прием на В1. Хората, които желаят да контролират своя диабет и да намалят риска от усложнения, трябва да спазват целесъобразна диета с нисък гликемичен индекс или ниско гликемично натоварване (low-Glycemic-index и low-Glycemic-load diet). Продуктите, богати на рафинирана захар и скорбяла, трябва да се употребяват в съвсем ограничени количества. И разбира се, препоръчителна е физическата активност.

Особено богати на витамин В1 за зеленчуците със зелен цвят, повечето бобови култури и пълнозърнестите храни.(а)
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
Ick1
Войник спартанец
Войник спартанец
Ick1


Male
Брой мнения : 1059
Age : 30
Местожителство : Haskovo
Казано на кратко : Гледам си старите постове-Жив да не бях, жив съм ...
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 151
Registration date : 13.09.2007

Недостигът на витамини повишава риска от диабета Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Недостигът на витамини повишава риска от диабета   Недостигът на витамини повишава риска от диабета Icon_minitimeНед Яну 06 2008, 12:50

на един фр скоро му го откриха мн е гадну
Върнете се в началото Go down
http://free.torrent.bg
 
Недостигът на витамини повишава риска от диабета
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Spartan FoRuM :: Здравословни факти за вас и вашето тяло :: За вашето тяло-
Идете на: