Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spartan FoRuM

Всеки е добре дошъл ! :)


 
ИндексИндекс  Регистрирайте сеРегистрирайте се  The New ShitThe New Shit  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  ВходВход  

 

 Бананите - любими и полезни

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
pUnk`pr!ncEss
Капитан
Капитан
pUnk`pr!ncEss


Female
Брой мнения : 3618
Age : 32
Местожителство : Viviendo en la luna ...
Казано на кратко : "и трето...бях безусловно и безвъзвратно влюбена в него..."
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 847
Registration date : 15.09.2007

Бананите - любими и полезни Empty
ПисанеЗаглавие: Бананите - любими и полезни   Бананите - любими и полезни Icon_minitimeПет Окт 12 2007, 19:46

Бананите - любими и полезни

Бананите - любими и полезни Bananinb9
Чувствате се изморени? Мъчи ви констипация? Имате тежък махмурлук? Стрес? Само, ако имаше хапче, което да излекува всичките ви здравословни проблеми...Е, все пак има нещо, което може да помогне и съвсем не се намира в малко стъклено шише и не струва скъпо. Това е скромният банан, екзотичния плод, което намира огромно приложение в хранителната индустрия.

Най-хубавите банани растат в гъстите джунгли, които ги предпазват от силни ветрове и силното слънце. Бананите, които купуваме са откъснати полу-изряли. Те продължават да зреят, след като са откъснати.



В една книга за етикецията на хранене пък се твърди, че бананът трябва да се яде с вилица и нож, а не “по маймунски стил”.

Бананите са полезна храна за хората, страдащи от чревни заболявания и язва на стомаха. Те се борят успешно и с депресиите, благодарение на високото съдържание на серотонин. Ще направят сънят ви по-лек и хубав, заради наличието на магнезий и мед.

Бананът е едно от най-успешните творения на природата. Забравете за задължителната една ябълка на ден, в сравнение с нея в банана се съдържат три повече фосфор, четири пъти повече протеини, и пет пъти повече витамин А и желязо. За разлика от повечето плодове, бананите са свежи през цялата година.

Ако страдате от анемия, бананът е идеална храна, заради богатато съдържание на желязо.

100 гр. от вкусният плод съдържат 400мг. калий. Доказано е, че хора, които не набавят досататъчно калий чрез храната си, страдат от високо кръвно налягане. Банан или два на ден със сигурност ще ви помогнат.

А сред направено проучване е установено, че миризмата на банани е една от най-предпочитаните естествени миризми.
Върнете се в началото Go down
Ick1
Войник спартанец
Войник спартанец
Ick1


Male
Брой мнения : 1059
Age : 30
Местожителство : Haskovo
Казано на кратко : Гледам си старите постове-Жив да не бях, жив съм ...
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 151
Registration date : 13.09.2007

Бананите - любими и полезни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бананите - любими и полезни   Бананите - любими и полезни Icon_minitimeПет Окт 12 2007, 20:24

ями ями много обичам банани
Върнете се в началото Go down
http://free.torrent.bg
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Бананите - любими и полезни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бананите - любими и полезни   Бананите - любими и полезни Icon_minitimeПет Окт 12 2007, 23:40

Аз си знам че банани те са полезни а пък и на мен си ми харесват за ядене. Razz
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
FrEaKy_GiRL
Никъв го/я няма
Никъв го/я няма
FrEaKy_GiRL


Female
Брой мнения : 26
Age : 31
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 0
Registration date : 21.11.2007

Бананите - любими и полезни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бананите - любими и полезни   Бананите - любими и полезни Icon_minitimeПет Дек 07 2007, 19:02

много ги обичам бананите,обаче са супер калорични pale
Върнете се в началото Go down
pUnk`pr!ncEss
Капитан
Капитан
pUnk`pr!ncEss


Female
Брой мнения : 3618
Age : 32
Местожителство : Viviendo en la luna ...
Казано на кратко : "и трето...бях безусловно и безвъзвратно влюбена в него..."
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 847
Registration date : 15.09.2007

Бананите - любими и полезни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бананите - любими и полезни   Бананите - любими и полезни Icon_minitimeНед Дек 23 2007, 15:37

и аз много обичам бананчетата,наистина жалко,че са доста калоричниБананите - любими и полезни Thumbs10
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Бананите - любими и полезни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бананите - любими и полезни   Бананите - любими и полезни Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Бананите - любими и полезни
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Spartan FoRuM :: Здравословни факти за вас и вашето тяло :: Здравословна храна-
Идете на: