Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Добре дошли във форума Smile
Spartan FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spartan FoRuM

Всеки е добре дошъл ! :)


 
ИндексИндекс  Регистрирайте сеРегистрирайте се  The New ShitThe New Shit  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  ВходВход  

 

 Това, което не знаехте за секса

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
pUnk`pr!ncEss
Капитан
Капитан
pUnk`pr!ncEss


Female
Брой мнения : 3618
Age : 32
Местожителство : Viviendo en la luna ...
Казано на кратко : "и трето...бях безусловно и безвъзвратно влюбена в него..."
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 847
Registration date : 15.09.2007

Това, което не знаехте за секса Empty
ПисанеЗаглавие: Това, което не знаехте за секса   Това, което не знаехте за секса Icon_minitimeПет Окт 12 2007, 19:28

Това, което не знаехте за секса

Сексът е от областите, в които е важна практиката. Но понякога не е излишно и да прочетеш нещо по тази тема. Да се подплати, така да се каже, теоретичната основа. Като си поставихме за цел да ви помогнем в това, а също и да ви дадем или повод за смях, или примерна тема за светски разговор, изнамерихме няколко многозначими факти от сексуалния живот на хомо сапиенс и не само това.

И така, знаехте ли до този момент, че...



· Ако попаднете във Венеция през средните векове, то проблем с осъществяването на разпространената женска фантазия: “Аз, един и още един”, няма изобщо да има. През средновековието в този чудесен град е съществувал официалният статус „чичисбей” – приятел на семейството и любовник на омъжената жена, който я съпровождал навсякъде.



Практическата полза: покажете тази статия на партньора си, а в отговор на неизбежното му възмущение го обвинете в ретроградност и заминете за Венеция.

По-близо до реалността: разиграйте конкурс за вакантното място на чичисбея. Вашият мъж ще играе кандидата и задачата му ще бъде да направи всичко, за да изберете него.



· Освен това в миналото вероятно не бихте имали проблеми с предпазването. Затова пък вашият партньор би имал. Например при някои племена в Южна Америка съществувал следният метод за предпазване от бременност: разсичали са уретрата на мъжа на определено място. При еякулацията спермата се изхвърляла в образувалото се отверстие.

Практическата полза: по-добре да не показвате на партньора си този откъс от статията. Нека и занапред да ви смята за нежна и внимателна.

По-близо до реалността: купете различни видове презервативи и си направете дегустация.



· Може би е добре, че не живеем в Чехия. Изследователи пишат, че чехкините са доста по-активни от мъжете си в сексуален план. Това било свързано с привързаността на чехите към бирата. Литър-литър и половина на ден и към 30 години у мъжете в Чехия се развиват апатия и безразлично отношение към нощните удоволствия. Но това на свой ред е довело до появата на нехарактерен за Европа феномен – сексуалното гостоприемство. Неговата същност е в това, че чехите не са против женската полигамия. Нещо повече, както казват изследователите, те с радост предлагат на приятелите и познатите си, които пристигат от чужбина, да погостуват при техните жени, приятелки или любовници. “Какво толкова? – обяснява един учител от гимназия. – На мен така или иначе такива неща не са ми интересни. А съпругата ми страда, иска й се. Така че нека да получи удоволствие с друг мъж. Главното е да не я зарадва само с някаква инфекция.”

Практическата полза: при всяка негова простъпка го заплашвайте, че ще заминете за Чехия, ще се омъжите там и ще очаквате гости.

По-близо до реалността: по-добре не разказвайте нищо за Чехия. Иначе за заминаване в тази страна ще заплашва той Вас.

· Ако бяхте живели преди 4 хиляди години, и то в Египет, прословутият тест с 2 лентички би изглеждал така: “Омотайте пшеница и ечемик в парче плат. Жената трябва всекидневно да уринира върху него. След това всичко се смесва с фурми и пясък. Ако и двата вида зърна прораснат, тя е бременна, ако прорасне само пшеницата – ще роди момче, а ако прорасне само ечемикът – момиче. Ако нищо не прорасне, не е бременна.” Точно такъв е бил един от първите тестове за бременност.

Практическата полза: според мен няма такава освен възможността да се радваш, че от тогава науката е направила голяма крачка.

По-близо до реалността: вече заченали, може да се развличате с проверка на този тест (за изясняване на пола).



· Афродизиаците съвсем не са откритие на съвременните химици и сексолози. Още Аристотел е споменавал испанската муха (по-точно нейния секрет, отделян от специалните жлези на това насекомо). Затова пък съвременните учени са доказали, че точно този секрет е вид психотропно вещество (а не афродизиак в чист вид), опасен е, и, ура, са описали истинските и безопасни афродизиаци. И това е изключително постижение, защото да употребяваш секрета на някакво насекомо в качеството на възбуждащо средство е по силата вероятно само на такива мъдреци като Аристотел. Простосмъртните предпочитат други известни афродизиаци.

Те са напълно достъпни, освен това тези продукти активизират естествените аминокиселини, които способстват местното разширение на кръвоносните съдове и прилива на кръв към гениталиите (с това се обяснява и тяхното възбуждащо действие). Освен това болшинството продукти, считани за афродизиаци, съдържат в себе си витамини, полезни минерали, аминикиселини и др. Те повишават общия тонус на организма, ускоряват процесите на обмяна, свалят стреса и пробуждат интерес към живота, в това число и сексуалния, а някои стимулират производството от организма на хормони, повишаващи либидото.

Разделят афродизиаците на такива с растителен и такива с животински произход. Към първите се отнасят екстрактите от разнообразни тропически растения: женшен, елеутерекок, жълт кантарион. Повечето обичайни за нас продукти също могат да стимулират потенцията. Това са бадемите, маслините, бананите, фурмите, трюфелите, аспержите, целината. За силни афродизиаци се смятат също така ягодите, авокадото (още испанските конквистадори са ги представили в Европа като стимулиращо средство) и доматите, които в много езици по света се наричат „ябълки на любовта”.

Към афродизиаците с животински произход се отнасят главно морските продукти (особено хайверът, мидите и стридите), козето мляко, медът, сирената, кокошите и особено пъдпъдъчите яйца.

Практическата полза: пригответе романтична вечеря само от афродизиаци и Го поканете. Очаквайте фойерверки.

По-близо до реалността: вместо фойерверки очаквайте на масата въпроса: „Това ли е всичко?”, и имайте под ръка също и пържолки и майонеза.



· Ако се занимавате с любов редовно и с удоволствие, вашите гърди се уголемяват. Това е доказан от медиците факт. Вероятно това е наистина чудесно следствие от сексуалните игри, свързано с нивото на хормоните – естрогените, отговарящи за женствените очертания на нашата фигура.

Практическата полза: започнете да прилагате тази теория на практика.

По-близо до реалността: какво пък, медиците са го доказали. Важното е – редовно и с удоволствие.



· Обществото и държавата искат да контролират даже такава интимна област като секса. И понякога стигат до абсурд. Така например в Англия за предлагане на секс на непозната може да си заслужите глоба от 180 евро или съответно 3 месеца затвор. В Кънектикът, САЩ, официално е забранено да се използват презервативи, докато в Луизиана е разрешено. Но могат да ги купуват само мъжете, жените за същото ги глобяват. На Хаваите глобяват не за презервативи, а при занимания със секс преди навършване на 18 години. Но – внимание! – това се отнася само за девойките. И глобяват не самото момиче, а родителите й – лошо са я възпитали.

Ако отидете в Палермо и решите да се печете на плажа без бански, имайте предвид, че само вие може да направите това. Вашият партньор трябва да си остане по плувки, иначе – пак същото наказание – глоба. Обяснението? „Мъжката анатомия може да придобие вулгарен вид, дори и непреднамерено.” А пък в друг италиански град – Тропея, подборът на тези, които могат да са голи на плажа, е още по-жесток. Там да се разголват публично могат само „млади жени, които са достойни да представят красотата на женското тяло”. Оказва се, че всъщност нашата страна си е направо демократична.

Практическата полза: заминете за Тропея, разсъблечете се на плажа - най-накрая ще получите обективно доказателство за своята красота.

По-близо до реалността: посетете нудистки плаж близо до вас и отбележете, че жителите на Палермо и Тропея са мъдри хора, купете си от аптеката презервативи и се радвайте, че не живеете в САЩ.



· Хората и другите живи същества удивително си приличат във всички свои прояви, в това число и във взаимоотношенията с другия пол. Така например колибрите (малка птичка, колкото дрозд), за да привлече самката, строи от клончета на земята цели изложбени павилиони – къщички, украсени с камъчета, костички, парченца стъкло, цветенца, хартийки. На заинтересуваната самка домакинът устройва познавателна екскурзия. Любопитното е, че най-разкошните постройки се правят от кавалерите с нетолкова ярко оперение, а „красавците” повече разчитат на лично обаяние. Това не ви ли напомня на някого?

А ето и друг, не по-малко показателен пример – съзряването на яйцеклетките на самките на канарчета започва едва след като чуят песента на самеца. Кой друг обичаше с ушите?

Практическата полза: при поредните опити на кавалера да ви демонстрира „разкошната си опашка” или да ви завладее с красиви камъчета иронично се подсмихнете и помислете: „Вие изобщо не сте се променили за целия период на еволюцията!”

По-близо до реалността: спомнете си за канарчетата и си кажете: „Всъщност и ние също...” На него това не му го казвайте.



· Разделението на света на мъжки и женски е станало преди 2500 милиона години. Нашата вечна история, историята на Мъжа и Жената, в действителност е стара като света.

Практическата полза: при поредния спор му подхвърлете: „Естествено, при положение че историята за разделянето на света на мъжки и женски наброява 2500 милиона години, как може ние с теб сега да се разберем?”

По-близо до реалността: при поредния спор се замислете: нас са ни разделили толкова отдавна. Невероятно трудно е да се разберем един друг. Но, от друга страна, така и не сме се събрали обратно заедно. Значи точно така и трябва да бъде. А също така може би е време и да се научим да се разбираме.
Върнете се в началото Go down
Ick1
Войник спартанец
Войник спартанец
Ick1


Male
Брой мнения : 1059
Age : 30
Местожителство : Haskovo
Казано на кратко : Гледам си старите постове-Жив да не бях, жив съм ...
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 151
Registration date : 13.09.2007

Това, което не знаехте за секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не знаехте за секса   Това, което не знаехте за секса Icon_minitimeПет Окт 12 2007, 20:19

вече го знам Razz
Върнете се в началото Go down
http://free.torrent.bg
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Това, което не знаехте за секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не знаехте за секса   Това, което не знаехте за секса Icon_minitimeПет Окт 12 2007, 23:15

Тва е много полезно и интересно инфо. Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
Snoopy
Никъв го/я няма
Никъв го/я няма
avatar


Брой мнения : 10
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 0
Registration date : 22.09.2007

Това, което не знаехте за секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не знаехте за секса   Това, което не знаехте за секса Icon_minitimeВто Окт 23 2007, 20:58

Имам чуството,че това момиче по цял ден тършува за интересни факти свързани с любоф / секс drunken
Върнете се в началото Go down
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Това, което не знаехте за секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не знаехте за секса   Това, което не знаехте за секса Icon_minitimeЧет Окт 25 2007, 00:36

Snoopy написа:
Имам чуството,че това момиче по цял ден тършува за интересни факти свързани с любоф / секс drunken
Ам горе - долу е така. Razz Laughing Razz Laughing Razz Laughing
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
pUnk`pr!ncEss
Капитан
Капитан
pUnk`pr!ncEss


Female
Брой мнения : 3618
Age : 32
Местожителство : Viviendo en la luna ...
Казано на кратко : "и трето...бях безусловно и безвъзвратно влюбена в него..."
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 847
Registration date : 15.09.2007

Това, което не знаехте за секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не знаехте за секса   Това, което не знаехте за секса Icon_minitimeЧет Окт 25 2007, 11:03

JACK2100 написа:
Snoopy написа:
Имам чуството,че това момиче по цял ден тършува за интересни факти свързани с любоф / секс drunken
Ам горе - долу е така. Razz Laughing Razz Laughing Razz Laughing
1 - Не е вярно,че по цял ден се тършувам
2 - И да е така,к`во ... Нещо против ли имате?
3 - А когато го правя е заради форумчето на Жак,за го потдържам поне аз,тъй като не виждам кооой знае какъв интерес от другите потребители да правят каквото и да било за форума така,че...
Върнете се в началото Go down
JACK2100
Цар на всички спартанци
Цар на всички спартанци
JACK2100


Male
Брой мнения : 2429
Age : 31
Местожителство : България , Хасково
Казано на кратко : Аз съм манияк ! Нищо не може да ме спре !
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 3
Точки : 411
Registration date : 12.09.2007

Това, което не знаехте за секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не знаехте за секса   Това, което не знаехте за секса Icon_minitimeЧет Окт 25 2007, 21:37

*..Sweet__BloNde..* написа:
JACK2100 написа:
Snoopy написа:
Имам чуството,че това момиче по цял ден тършува за интересни факти свързани с любоф / секс drunken
Ам горе - долу е така. Razz Laughing Razz Laughing Razz Laughing
1 - Не е вярно,че по цял ден се тършувам
2 - И да е така,к`во ... Нещо против ли имате?
3 - А когато го правя е заради форумчето на Жак,за го потдържам поне аз,тъй като не виждам кооой знае какъв интерес от другите потребители да правят каквото и да било за форума така,че...
Така че продължавай в същият дух. Razz
Върнете се в началото Go down
https://jackitko.bulgarianforum.net
pUnk`pr!ncEss
Капитан
Капитан
pUnk`pr!ncEss


Female
Брой мнения : 3618
Age : 32
Местожителство : Viviendo en la luna ...
Казано на кратко : "и трето...бях безусловно и безвъзвратно влюбена в него..."
Р-Е-С-П-Е-К-Т : 0
Точки : 847
Registration date : 15.09.2007

Това, което не знаехте за секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не знаехте за секса   Това, което не знаехте за секса Icon_minitimeПон Окт 29 2007, 11:08

JACK2100 написа:
*..Sweet__BloNde..* написа:
JACK2100 написа:
Snoopy написа:
Имам чуството,че това момиче по цял ден тършува за интересни факти свързани с любоф / секс drunken
Ам горе - долу е така. Razz Laughing Razz Laughing Razz Laughing
1 - Не е вярно,че по цял ден се тършувам
2 - И да е така,к`во ... Нещо против ли имате?
3 - А когато го правя е заради форумчето на Жак,за го потдържам поне аз,тъй като не виждам кооой знае какъв интерес от другите потребители да правят каквото и да било за форума така,че...
Така че продължавай в същият дух. Razz
разбира се,че ще продължавам Да
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Това, което не знаехте за секса Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Това, което не знаехте за секса   Това, което не знаехте за секса Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Това, което не знаехте за секса
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Spartan FoRuM :: Интереси, хобита и свободно време :: Любов & Секс-
Идете на: